Gambia

Gambia to przede wszystkim egzotyka i słońce. Kraj pełen tajemnic i zaskakujących niespodzianek. Mimo, że jest nieduży to czeka tu naprawdę wiele niezwykłych perełek natury. Majestatyczna przyroda przyciąga do Gambii turystów z całego świata, a rajskie plaże zachęcają, by zostać tu jak najdłużej. Dodatkowym atutem tego kraju jest także fakt, że można się tu czuć naprawdę bezpiecznie.

Kiedy najlepiej wybrać się do Gambii

Jako, że Gambia to kraj pełen słońca i rajskiej pogody można się do niego wybrać o każdej porze roku. Cały czas jest tutaj ciepło, a atrakcji nie brakuje. Jednakże najlepszym czasem na odwiedziny tego afrykańskiego zakątka jest pora sucha. Trwa ona w okresie od listopada do maja. Najchłodniej jest w Gambii w porze deszczowej – od czerwca do października i jednocześnie występuje tu wtedy wysoka wilgotność powietrza, która powoduje zmęczenie.

Atrakcje, czyli co warto zobaczyć odwiedzając ten egzotyczny zakątek Afryki

Gambia to przede wszystkim rajskie wybrzeże, choć to dopiero początek piękna, które czeka tu na turystów. Jednakże już tylko pas niezwykłych plaż robi wrażenie. Najpiękniejsze z nich znajdują się na tak zwanym Smiling Coast, czyli Uśmiechniętym Wybrzeżu. Rozciąga się ono na południe od Cape Point i ma aż 50 kilometrów.

Największym miastem Gambii jest Serekunda, gdzie główną atrakcją jest chaotyczne życie tutejszych mieszkańców i stragany. Z pełnych piękna zakątków zaś warto wymienić Rezerwat Abuko, który zachwyca ogromną różnorodnością gatunkowa, zarówno roślin jak i zwierząt oraz ostoję szympansów na Baboon Island.

W Bakau natomiast czekają nie tylko urocze plaże, lecz także znany park z basenem z krokodylami – Crocodile Pool. Co ciekawe nie są one niebezpieczne dla turystów, można je nawet pogłaskać.

Gambia to kraj pełen barw, smaków i niezapomnianych przeżyć. Niezależnie od tego, czy wybiera się safari, odwiedzanie rezerwatów, czy leniuchowanie na plaży. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Orientalny klimat i mnóstwo słońca sprawia, że ma się ochotę zostać w tej bajkowej krainie na dłużej ciesząc się widokami i dzikością.