Kenia

Kenia – leży w Afryce Wschodniej nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Wśród znawców Afryki nazywana jest kolebką ludzkości, głównie ze względu na znalezione tu kości człowieka sprzed około dwóch milionów lat.

Kenia ma zróżnicowany krajobraz, który doskonale uzupełniają masywy wulkaniczne, z pokrytymi lodem i śniegiem szczytami. Poza tymi wysokimi partiami (najwyższy szczyt ma 5199 m n.p.m. – Kenia) śnieg jest raczej rzadkim zjawiskiem. Stąd wielkie poruszenie meteorologów, gdy w we wrześniu 2008 roku na nizinną część kraju spadło dość sporo białego puchu. wielu mieszkańców oddalonej o ponad 250 km stolicy kraju (Nairobi) po raz pierwszy w życiu miało okazję zobaczyć biały puch inaczej niż w telewizji

Turystycznie Kenia jest dziś bardzo popularnym miejscem wycieczek, zwłaszcza dla turystów nastawionych na aktywne formy spędzania wczasów. Niezwykle popularne są safari organizowane w Kenii i popularne na całym świecie – głównie dzięki obecności dużej ilości wyjątkowych gatunków zwierząt (zebry, gazele, żyrafy, hipopotami czy też szakale). A tutejsze Parki Narodowe (Masai Mara i Tsavo) to istny raj dla amatorów fotografii – mogą tu oni „upolować” obiektywem wspaniałe zwierzaki w ich naturalnym środowisku.

Innym atrybutem Kenii jest bliskość rafy koralowej, która z łatwością zachęca turystów do odwiedzenia tutejszych plaż, takich jak Tiwi czy (chyba najpiękniejsza) Diani Beach. Gwarantuje ona iście rajska scenerię: śnieżnobiały piasek, palmy i ciepłą wodę w kolorze turkusowym.
Wspomniana rafa jest też idealnym miejscem do nurkowania – amatorzy podwodnego safari poza możliwością zobaczenia raf koralowych bardzo blisko brzegu, mogą mieć okazję do popływania z delfinami w ich naturalnym środowisku (a te już mocno przywykły do obecności ludzi w wodzie i chętnie dają się pogłaskać turystom)