Seszele

Raj na ziemi – Seszele. Państwo afrykańskie leżące ponad 1600 km od wybrzeża kontynentu afrykańskiego. Wyspy składające się na ten kraj ( a jest ich aż 115), znajdują się na Oceanie Indyjskim – na północny – wschód od Madagaskaru.

Spośród tej bardzo dużej liczby wysepek (głównie koralowych i wulkanicznych) tylko około 30 jest zamieszkana. Za to bez względu na stalą obecność człowieka, wszystkie potrafi oczarować każdego kto je tylko zobaczy. Tutejsze plaże i rafy potrafią zapaść w pamięć…

Największą z wysp na Seszelach jest Mahe – na niej też znajduje się stolica kraju Victoria. Tu także możemy zobaczyć niezwykłej urody wybrzeże oraz plaże, która wręcz sama zachęca do wypoczynku. Wzdłuż linii brzegowej rozciągają się przemiennie plantacje herbaty i palmy kokosowe. Cała ta roślinność wręcz pochyla się nad drobnym i niemal białym piaskiem okraszonym ciepłym oceanem o turkusowej barwie.

Seszele to jednak nie tylko plaże – mamy tu do czynienia ze wspaniałymi łańcuchami górskimi (powstały one wskutek wulkanicznych erupcji wieki temu), które porastają niezwykłe gatunki roślin endemicznych.

Inną niezwykle ciekawą wyspą wchodzącą w skład Seszeli jest Praslin, na której znajduje się Park Narodowy – jedyny w swoim rodzaju, bo z rezerwatem w Dolinie Mai – chroniącym endemiczną roślinność. Tutejsze zatoki z lotu ptaka robią niesamowite wrażenie – złoty kolor piasku świetnie kontrastuje z gęstą i silnie zielona roślinnością.

Aby dokładnie poznać Seszele i zachwycić się ich urokiem można skorzystać z jednego z wielu organizowanych rejsów. Pod żaglami można opłynąć większość archipelagu i dokładnie przyjrzeć się tym niezwykłym enklawom przyrody. Na pływających i nurkujących czekają tu dodatkowe atrakcje, jak choćby podwodne jaskinie i wszechobecne rafy koralowe. Dodatkowo tutejsze władze zadbały o miłośników wędkarstwa! Wokół całych Seszeli zabronione są sporty wodne, dzięki czemu tutejsze populacje ryb takich jak tuńczyk, makrela czy merlin są wyjątkowo duże i jedne z najbardziej atrakcyjnych na świecie.