Zanzibar

zanzibar

Zanzibar to miejsce magiczne z białym piaskiem, słońcem i turkusem Oceanu Indyjskiego. To archipelag tropikalnych wysp, które znajdują się około 25 do 50 kilometrów od wybrzeża Tanzanii na Oceanie Indyjskim nazywany czasem Wyspą Przypraw. Można tu wspaniale się zrelaksować wśród cudów natury, mieszanki kultur i stylów oraz zagłębiając się w bogatą przeszłość Zanzibaru.

Ciepło jest tu przez cały rok, a szczyt sezonu to miesiące od czerwca do września. Jednakże jeśli chce się ominąć tłok warto rozważyć odwiedzenie tego niesamowitego miejsca między grudniem a marcem, bowiem wtedy można spodziewać się mniejszej ilości turystów a i pogoda jest wspaniała. Pora deszczowa na Zanzibarze trwa do marca do czerwca, wtedy naturalnie lepiej odłożyć wyjazd.

Chcąc zwiedzić miasto Zanzibar najlepiej zacząć od nadbrzeżnej ulicy, która biegnie od portu aż po kraniec cypla, gdzie można dostrzec hotele. Tutaj bowiem znajdują się najbardziej reprezentatywne budowle Zanzibaru. W samym mieście zaś warto zobaczyć chociażby Muzeum Narodowe, Pałac Sułtana czy portugalski port.

zanzibar2Ciekawym miejscem jest także Matemwe, które to znajduje się w północno-wschodniej części wybrzeża. To zakątek kojarzony ze spokojem i leniuchowaniem, w którym można uprawiać różnorakie sporty wodne, nurkować czy po prostu cieszyć się pięknem krajobrazów.

Stolicą wyspy jest Stone Town. Można tu zapomnieć o całym świecie spacerując po wąskich uliczkach starówki i jednocześnie odbyć podróż w przeszłość. Miasto to urzeka atmosferą sprzed wieków, wieczornym targiem z owocami morza i rybami czy niezwykłą katolicką katedrą. Info co zobaczyć w mieście oraz porady praktyczne dla podróżników znajdziemy na blogu.

Na północnym cyplu zaś znajduje się ogromnie nastrojowa wioska Nungwi, która to czaruje piękną plażą, palmami górującymi nad tutejszymi chatkami czy też kameralną atmosferą. W miejscu tym można odpocząć    wpatrując się w barwne zachody słońca, czy kosztując lokalnej kuchni.

zanzibar3Zimbabwe to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają naturę. Odwiedzając to miejsce trzeba przede wszystkim zobaczyć bajeczne Jezioro Kariba otoczone malowniczymi lasami czy też zwiedzić liczne parki narodowe. Oczywiście nie można zapomnieć o fantastycznych Wodospadach Wiktorii, które uważane są za jedne z najwspanialszych na całym świecie.